Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Домедична допомога в умовах воєнного стану, полягає в застосуванні найпростіших засобів та навичок на місці події до прибуття медичних працівників, адже своєчасно надана перша допомога, багато в чому залежать від подальшого результату лікування й одужання, а в ряді випадків і життя потерпілого.
Сьогодні до тренінгового центру ЗДМУ завітали волонтери, які відпрацювали та здобули практичні навички з надання домедичної допомоги пораненим та травмованим в наслідок бойових дій під керівництвом доцента кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії Олега Льовкіна, інструкторів тренінгового центру Івана Єложенка та Расіма Будагова, а саме:
Курсанти-волонтери працювали чіткий розподіл постраждалих, визначили характер травм та визначились з основними пріорітетними напрямками та обсягами необхідної допомоги.