Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички.
Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.
Зараз у ці складні часи, коли наша Держава перетворилася на поле бою, більшість волонтерів які сумлінно допомагають бійцям, потребують навичок з домедичної допомоги під час бойових дій. Сьогодні у Міжкафедральний тренінговий ЗДМУ завітали цивільні запоріжці активісти Громадської організації «Волонтерський центр», які у мирному повсякденному житті, займаються далекими від медицини справами, але зараз коли небезпека може торкнутися будь кого, тренінги з домедичної допомоги є необхідними.
Доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Олег Льовкін та студент 5 курсу Єложенко Іван продемонстрували дії, які слід виконати кожному, хто побачить людину без свідомості, зокрема, й у разі, коли поруч з потерпілим є зброя.
Учасники тренінгу оцінювали стан потерпілого й визначали, яку допомогу передусім необхідно надати в першу чергу: забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів, накласти джгут/турнікет, тампонувати вогнепальну рану, транспортувати пораненого, як підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття кваліфікованої медичної допомоги.